Toimub pikett koalitsioonikõnelustel kultuuriteemadele tähelepanu juhtimiseks

Neljapäeval, 23. märtsil kell 13 toimub Stenbocki maja ees pikett kultuurivaldkonna rahastamise vajadusele tähelepanu juhtimiseks. Kogunemine toimub, et meenutada valitsuse koalitsioonikõnelustel osalevatele erakondadele nende valimislubadusi ja toetada poliitikuid õiglaste otsuste langetamisel.

Kultuurivaldkonnas on peamine mure loovisikute toimetulek – sotsiaalsed garantiid ja õiglane tasustamine. Selle küsimuse lahendamine on valitsuse kätes, kuna selleks läheb vaja riiklikku lisarahastust. Uuringud näitavad, et loometöö eest makstakse liiga väikest tasu ja kultuuritegijate toimetulek on vaesuspiiril või alla selle. Lisaks puuduvale ravikindlustusele on loovisikutel lünklik ligipääs ka teistele sotsiaalsetele tagatistele nagu töötuskindlustus, pensionikindlustus ja vanemahüvitis. 

Lahendus on loometöö õiglane tasustamine, sest töötasu ja sotsiaalsed garantiid on ühe mündi kaks külge. Piketil osalejad soovivad, et loovisikute toetamine kajastuks koalitsioonileppes ning et viimasel kahekümnel aastal vähenenud kultuuri riigipoolne rahastamine taas suureneks.

Piketi korraldajad on Kunstiasutuste Liit, Eesti Kunstnike Liit, Eesti Kinoliit, Eesti Teatriliit ja vabakutseline loovisik Airi Triisberg.

Piketi üritus Facebookis.

Kontaktisik: 
Kadi-Ell Tähiste (Kunstiasutuste Liit)
kadi-ell@kael.ee
53541041