Kunstiasutuste Liidu tegevjuhiks saab Kadi-Ell Tähiste

Kevadel 30 Eestis kunstiväljal tegutseva organisatsiooni poolt asutatud Kunstiasutuste Liit (KAEL) valis tegevjuhiks Kadi-Ell Tähiste. Kunstiasutuste Liidu eesmärk on edendada koostööd, korraldada huvikaitset ja tõsta ühiskonna kunstialast teadlikkust. Tegevjuhi ülesandeks on luua alused mõtestatud ühistegevuseks, mille kaudu tagada kunstivaldkonna elujõulisus ja panna kunsti hääl ühiskonnas kõlama. 

Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistriõppe cum laude lõpetanud Kadi-Ell Tähiste on viimased 6 aastat töötanud Eesti kunsti rahvusvahelistumise ja kunstivälja professionaliseerumise toetamisele pühendunud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuses (EKKAK). Sellest omakorda 3 aastat on ta olnud seotud EKKAKi loodud Kai kunstikeskusega, olles nii uue keskuse käivitamise kui ka igapäevatöö juhtimise juures. Tähiste on olnud kolmel korral kunstimessi Foto Tallinn peakorraldaja (koos Helen Meleskiga), töötanud Vaal galeriis ja Kultuuriministeeriumis ning ellu viinud mitmesuguseid koostööprojekte kunstiorganisatsioonidega üle Eesti ja rahvusvaheliselt.

“Olen südamest tänulik usalduse eest ning luban Kunstiasutuste Liidu tegevjuhina anda oma parima. Mind väga innustab kunstiväljal eriti viimastel aastatel kasvanud koostööhuvi ja –tahe, mis loob tugeva vundamendi uue organisatsiooni üles ehitamiseks. Mõistan samas mulle usaldatud vastutust ja ma kindlasti ei alahinda valdkonna ees seisvaid väljakutseid. Tööd jagub, ent ühiselt tegutsedes suudame palju head korda saata. Üks on kindel – nüüd on kunsti kord!” kommenteeris ees ootavat Kadi-Ell Tähiste.

Kunstiasutuste Liidu juhatuse liige Paul Aguraiuja lisas, et juhatus on erakordselt rõõmus, et KAELa tegevjuhiks õnnestus saada inimene, kes tunneb läbi ja lõhki valdkonda, orienteerub lobitöös ning on teravalt sõnaosav: “Usume, et Kadi-Ell suudab kunstivaldkonna muredele õigetes kohtades tähelepanu tõmmata. Loomulikult aitame kogu juhatusega tema tööle aktiivselt kaasa, sest kunstivaldkond väärib oma kvaliteedilt suurt tähelepanu ja tunnustust.”

Vastloodud Kunstiasutuste Liit koondab erineva suuruse ja profiiliga asutusi, näituste korraldamisega seotud tugiteenuste pakkujatest suurte kunstimuuseumiteni. Liidu asutasid Art & Tonic galerii, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM), Eesti Kunstnike Liit, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, EKA galerii, Evald Okase Muuseum, Fotografiska Tallinn, Fotokunstnike Ühendus, Juhan Kuusi Dokfoto Keskus, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus, Kai kunstikeskus, Kogo galerii, Kondase keskus, Konrad Mägi Sihtasutus, Kumu kunstimuuseum (Eesti Kunstimuuseum), Lugemik, NOBA, Okapi galerii, Pallase galerii, Pärnu Uue Kunsti Muuseum, Rüki galerii, Tallinna Kunstihoone, Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstnike Liit, Temnikova & Kasela galerii, Vaal galerii, Vana-Võromaa Kultuurikoda, Valge Kuup ja Voronja galerii.

Foto: Virge Viertek